Učiteľstvo výtvarného umenia v kombinácii

Profil absolventa - uplatnenie

Absolventi 2. stupňa štúdia sa môžu uplatniť ako: učiteľ výtvarnej výchovy v ročníkoch 1. – 12. základných a stredných škôl; učiteľ schopný odborného vedenia vyučovacieho procesu na alternatívnych a experimentálnych školách; učiteľ vo výtvarných odboroch ZUŠ; pracovník schopný vykonávať metodicko-odbornú činnosť v oblasti výtvarnej výchovy; špecializovaný pracovník pre prácu v kultúrnych inštitúciách, hlavne galériách (ako galerijný pedagóg, galerijný animátor, lektor, pracovník vo sfére public relations); pracovník v zariadeniach pre voľný čas ( animátor voľného času, výtvarné krúžky, kluby); špecializovaný pracovník verejnej a štátnej správy pre oblasť výchovy a vzdelávania.

Prijímacie skúšky - podmienky prijatia

Podmienkou na prijatie je ukončenie 1. stupňa štúdia v odbore učiteľstvo umeleckých a výchovných predmetov v študijnom programe výtvarná výchova alebo v príbuznom odbore. Prezentácia portfólia za obdobie bakalárskeho štúdia a ukážka bakalárskej práce. Na základe aktuálneho stavu počtu uchádzačov  môže dekan fakulty rozhodnúť o odpustení prijímacích skúšok.

Garantujúce pracovisko

Katedra výtvarnej kultúry PF UMB