Dôležité informácie pre uchádzačov o štúdium a študentov so špecifickými potrebami na PF UMB

Ako na vysokú školu ak mám  špecifickú  potrebu?

Relevantné informácie môže uchádzač získať od  kompetentných zamestnancov Pedagogickej fakulty UMB – prodekanky pre študijné otázky, koordinátorky pre prácu so študentmi so špecifickými potrebami, alebo  vedúcej študijného  oddelenia.

Postup pri výbere študijného programu

Zvážiť predpoklady pre vybraný študijný program  z hľadiska:

• vedomostnej úrovne a predpokladov,

• technickej a osobnej pripravenosti a motivácie,

• nárokov na obsah, rozsah a formu štúdia,

• podmienok, ktoré vysoká škola ponúka,

• limitov vyplývajúcich zo zdravotného postihnutia.

V dostatočnom časovom predstihu získať kvalifikované informácie o náročnosti a podmienkach štúdia.

Kontaktovať osobne kompetentného zamestnanca fakulty a konzultovať s ním svoje potreby a podporu. V aktuálnom prípade spolu s prihláškou o štúdium poslať žiadosť o alternatívnu formu prijímacej skúšky, ak sa uskutoční  prijímacie konanie na zvolený študijný program.

Študenti so špecifickými potrebami na Pedagogickej fakulte UMB –  predpoklady

Pre štúdium na vysokej škole je dobre pripravený a dostatočne vybavený taký uchádzač/ka študent/ka, ktorý disponuje:

• potrebným vedomostným potenciálom,

• študijnými návykmi,

• dispozíciami pre štúdium a študijný program,

• návykmi a schopnosťami využívať vlastný funkčný potenciál k maximálne možnej sebestačnosti pri štúdiu.

To znamená, že študent s týmito predpokladmi bude vyžadovať špeciálnu podporu, osobnú asistenciu a pomoc okolia iba v  situáciách, kedy je pre neho konkrétna prekážka pri štúdiu neprekonateľná vlastnými silami.

Kontaktná osoba

doc. PaedDr. Vlasta Belková, PhD. |
doc. PaedDr. Vlasta Belková, PhD.
Vysokoškolská učiteľka, Koordinátorka pre prácu so študentmi so špecifickými potrebami
Docentka
vlasta.belkova@umb.sk
C114