Pedagogická fakulta Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Vystúpenie Univerzitného miešaného speváckeho zboru Mladosť v Modrom Kameni a Malom Krtíši

Zbor MLADOSŤ  na adventných koncertoch v Modrom Kameni a Malom Krtíši
„Počúvajte, kresťania, čo anjel hlása, čo je to zasa nového.“

Pre študentov katedry Hudobnej kultúry sú tieto slová veľmi známe. Akonáhle ich počujú na skúškach univerzitného miešaného speváckeho zboru Mladosť vedia, že sa k nim nezadržateľne blíži čas Vianoc.  
Nápevom tejto piesne UMSZ Mladosť každoročne otvára svoje koncerty adventnom období. Tak tomu bolo aj v sobotu 7. 12. 12019 na koncertoch v Modrom Kameni a Malom Krtíši.  
Študentov chystajúcich sa na cestu na koncert prekvapil na Pedagogickej fakulte padajúci sneh, ktorého krása utíchla až počas cesty.  
Cestovali sme čarokrásnou zasneženou krajinou, ktorá v nás upevňovala vianočnú atmosféru, ktorú sme na Vianočnom koncerte na hrade Modrý Kameň odovzdali našim poslucháčom spoločne s detským speváckym zborom pri ZUŠ Modrý Kameň a bývalými členkami speváckeho zboru Zvončeky. Aj napriek miernejšiemu chladu sa nám spievalo veľmi dobre, pretože sme mali pred sebou sálu plnú rodičov a iných rodinných príslušníkov spievajúcich detí, ale aj rôznych iných hostí.
Po koncerte v Modrom Kameni sme sa presunuli do Malého Krtíša. Tam nás so srdečnosťou a otvorenou náručou privítal miestny starosta Ing. Václav Hajevský.
Druhý koncert  sa konal v miestnom kostole. Počas nášho druhého koncertu sme si všimli, že sa na nás okrem domácich poslucháčov pozerajú aj známe tváre, ktoré sme mali možnosť vidieť na predchádzajúcom koncerte.
Po koncerte nás pán starosta pohostil výbornou kapustnicou. Tiež sme sa mohli zohriať pri teplom čaji a káve. Nezabudol na nás dokonca ani Mikuláš. Ten nám vraj nechal u pána starostu nejaké sladkosti. Za pohostenie sme boli veľmi vďační a odchádzali sme v dobrej nálade a s nápevom vianočných piesní v našich mysliach.
„Daj Boh šťastia celej zemi, všetkým ľudom v nej“  
Slovami tejto vianočnej piesne by chceli študenti, ktorí sú členmi UMSZ Mladosť popriať všetkým čitateľom krásne a požehnané sviatky plné pokoja a rodinnej pohody. Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a krásny rok 2020 plných pracovných aj osobných úspechov.
Karin Hanusková, Monika Mintáchová
Za fotografie ďakujeme Izabele Bayrovej, absolventke ext. štúdia  ŠHUSU KHK PF UMB.