Naši študenti a učitelia sa zúčastnili BIP mobility

V týždni od 16.4.-21.4.2023 sa študentky a vyučujúce (prof. M. Niklová a Mgr. Karina Zošáková, PhD.) z Katedry pedagogiky a andragogiky PF UMB zúčastnili BIP mobility v Olomouci. Išlo o študentky bakalárskeho študijného programu Výchova a vzdelávanie detí, mládeže a dospelých: Tereza Fedoronková, Viktória Flašková a Diana Rybárová, študentky magisterského študijného programu Bc. Lucia Kissová a Bc. Daniela  Kováčová a doktorandky Mgr. Annamária Šimšíková a Mgr. Soňa Kollárová. BIP projekt pod tematicky zameraný na: „Aktuálne témy v sociálnej pedagogike“. Organizátormi projektu BIP boli kolegyne z Cyrilometodějskej teologickej fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Celý týždeň bol bohatý na interaktívne workshopy z oblasti sociálnej pedagogiky (práca s textom, osobný rozvoj, prevencia manipulácie v médiách a rozvíjanie kritického myslenia), metódy a formy práce so znevýhodnenými skupinami. Do projektu sa zapojili učitelia a študenti z Fakulty sociálnych vied, Sociologického ústavu Sliezskej univerzity v Katoviciach (Poľsko) a z Fakulty Evangelische Hochschule, Darmstadt (Nemecko). Ďakujeme za možnosť participovať na projekte a spoznať kultúru iných krajín. Podarilo sa nám nadviazať nové kontakty a priateľstvá, získať praktické zručnosti a obohatiť naše vedomosti. Výsledkom projektu BIP a týždňa stráveného so zahraničnými partnermi  je vízia kontinuálnej spolupráce na projekte BIP.

Spätná väzba od študentov:

"Som veľmi rada, že som mala možnosť zúčastniť sa BIP mobility v Olomouci. Workshopy, ktoré sme mali boli podnetné a aktivity boli zaujímavé. Prostredie bolo krásne, zamestnanci fakulty aj študenti mali profesionálny prístup a vybavenie fakulty je naozaj moderné. Vďaka tejto mobilite som si precvičila anglický jazyk, ale hlavne si odnášam veľa zážitkov a nových skúseností. Teším sa na mobilitu opäť o rok a dúfam, že bude trvať dlhšie :) Určite každému odporúčam, aby takúto skúsenosť zažil na vlastnej koži. Ďakujem všetkým za príjemnú spoluprácu."

"Som veľmi vďačná, že som dostala možnosť zúčastniť sa BIP-u v Olomouci. Počas celého týždňa sme pracovali v uvoľnenej, priateľskej atmosfére a robili aktivity, ktorými sa môžeme inšpirovať aj v budúcnosti. V Olomouci sme so zahraničnými študentmi vytvorili priateľstvá, ktoré budú pretrvávať aj po skončení stáže. "

"Som Vám veľmi vďačná za možnosť tejto mobility. Môžem povedať, že táto mobilita bola pre môj osobnostný rozvoj veľmi prínosná. Či už po ľudskej alebo vedomostnej stránke. Spoločnosť ľudí, s ktorými som bola, bola veľmi príjemná a energia bola vždy pozitívne naladená. Nasmiali sme sa a upevnili vzťahy. Olomouc nám umožnila vďaka mobilite stretnúť sa s mnohými ľuďmi, s ktorými budú priateľstvá pokračovať aj naďalej. S mojimi kolegyňami sa mi pracovalo veľmi produktívne a úspešne. Všetky úlohy sme úspešne zvládli a teší ma, že aj v cudzom jazyku nám to išlo tak dobre. "

Pozn. Fotografie v prílohe sú zverejnené so súhlasom dotknutých osôb, ktorým boli pri ich získavaní poskytnuté informácie podľa čl. 13 Nariadenia EÚ.