Oficiálna stránka

Spolupráca ÚVTOS Banská Bystrica s Pedagogickou fakultou UMB v Banskej Bystrici

Ústav na výkon trestu odňatia slobody Banská Bystrica uzavrel s Pedagogickou fakultou Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici dohodu, ktorej predmetom je vzájomná spolupráca pri rozvíjaní osobnosti, vedomosti, zručnosti a tvorivosti v človeku, realizáciou aktivít v oblasti zvyšovania gramotnosti, v oblasti záujmovej činnosti.

Zo strany ústavu boli v letnom semestri 2022 uskutočnené dve prednášky na témy: sociálna práca, záujmová činnosť a vzdelávanie odsúdených. Na exkurzii a prednáškach sa zúčastnilo 27 študentov sociálnej práce a sociálnej pedagogiky pod vedením doc. PhDr. Mária Dulovicsa, PhD.

Dňa 23. mája 2022 tri študentky pedagogickej fakulty zorganizovali pre odsúdených v priestoroch školského strediska veľmi zaujímavú celoústavnú vedomostnú súťaž QUIZ, ktorá pozostávala zo štyroch okruhov otázok: filmy a literatúra, šport, zaujímavosti zo sveta, veda a technika. Kvízové otázky podnietili zmysluplné rozhovory a vďaka ich riešeniu účastníci objavili v sebe nové vedomosti, spoznali nové veci, lepšie sa vzájomne doplňovali a hlavne sa pri tom aj zabavili.

Na podujatí boli zastúpené všetky oddiely, pričom celkovo bolo prítomných 28 odsúdených.

Fotografie k článku

Fotka galérie
Logo úradu vlády Slovenskej republikyLogo ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky
Logo českého väzenského a justičného strážneho zboru